Mijn rijbewijs is niet geldig in Nederland. Wat nü?
Gepubliceerd op: Dinsdag 28 januari 2020 in Blog Rijcoach Andre
Emigreer je naar Nederland vanuit een land buiten de Europese Unie dan is je rijbewijs in Nederland niet geldig.
Dat is vaak even een tegenvaller want het betekent dat je opnieuw rijlessen moet nemen en examen moet doen. Maar wees niet te teleurgesteld. Wij hebben namelijk veel ervaring met het opleiden van mensen die een andere taal spreken en ook in het afleren van een ‘andere manier van rijden’. Daarmee bedoelen we dat, in Amerika bijvoorbeeld, andere eisen worden gesteld aan een rijopleiding en het examen dan in Nederland. In India, de rest van Azië en Afrika is het ook weer compleet anders.
Het rijgedrag en de rijgewoontes die iemand in een ander land heeft aangeleerd voldoen vaak niet aan de eisen die het CBR ( Centraal Bureau voor Rijvaardigheid) stelt en dus kan goedkeuren tijdens een examen.
Wij helpen buitenlandse leerlingen om dat gedrag en die gewoontes om te zetten naar de Nederlandse normen en maatstaven. Dat doen we vanuit rust en begrip.
Gelukkig heeft de buitenlandse leerling vaak wel een goede basis en kan degene uiteraard al auto rijden. Dat scheelt al veel. Uiteraard kan dit per geval verschillen, maar over het algemeen zijn er door deze basis meestal maar een beperkt aantal rijlessen nodig.
Omdat de Universiteit Twente ongeveer in dezelfde periode is opgericht als onze rijschool (begin jaren 60) zijn wij niet alleen bekend met de reguliere studenten van de UT maar ook met hun buitenlandse studenten. Vanuit de UT hadden de studenten de weg naar Brünen snel gevonden. Dit kwam vooral door het grote aanbod van talen waarin de Rijcoaches van Brünen les gaven zoals Engels, Duits, Arabisch, Turks en Perzisch.
Nog steeds melden zich ieder jaar weer meer mensen bij ons die hun Nederlandse rijbewijs willen halen. Onze Rijcoaches hebben inmiddels veel ervaring opgedaan in het werken met mensen uit verschillende culturen en met verschillende achtergronden. Wij geloven dat werken vanuit verbinding, rust en begrip de voorwaarden zijn om iemand te kunnen helpen en ondersteunen bij het halen van zijn rijbewijs.
We helpen je graag met het halen van je Nederlandse rijbewijs. Als je een spoedopleiding wilt volgen, omdat je het rijbewijs snel nodig hebt dan hebben we verschillende mogelijkheden voor je.
Als je vragen hebt of je wilt een gratis proefles volgen in het Engels, mail ons gerust.
info@brunen.nl
Succes!
Andre Froeling
Rijcoach bij Verkeerscollege Brünen
Brünen. Driving is about Ü
Inhoud van de blokken:
Snelweg blok (€ 129,00)
-3 rijlessen intensieve snelwegtraining
– Extra aandacht voor Navigatie/ADAS
– jij en de rijcoach = 100% aandacht!
Toets blok (€ 168,00)
de Brunen toets
– 3 rijlessen examentraining
– toetsen van alle rijexamen onderdelen
– je krijgt goede feedback
– de route wordt nogmaals gereden
– verbeterpunten krijgen extra aandacht
– 100% kwaliteit
– incl. administratie/reserveringskosten
Examen blok (€ 168,00)
– begeleiding examen met jouw rijcoach
– lesvoertuig
– kortste wachttijd bij het CBR
Met het Examen blok zal jouw rijcoach jouw begeleiden met de lesauto voor, tijdens en na je rijexamen.
Buiten deze kosten van het examenblok zal voor het inhuren van de CBR examinator en administratie- en legeskosten een bedrag van € 146,05 apart in rekening worden gebracht.
Op de factuur staat precies omschreven welke administratie en CBR leges kosten dit zijn. Op basis van wettelijke grondslag zijn wij verplicht CBR kosten apart te factureren en zijn daarmee niet inbegrepen in de pakketprijs
Door de Corona risico’s kiezen wij ervoor om tijdelijk met 1 leerling in de lesauto rijles te geven. Jouw rijles start, gedurende deze periode, vanaf vaste opstapplaatsen. Dit zijn voornamelijk stations in de regio of vanaf onze rijschool locatie! Voordeel is dat we direct effectief aan de slag gaan in de juiste leeromgeving en geen lestijd verliezen met halen en brengen! Zodra de risico’s en maatregelen worden versoepelt bieden wij ook weer de mogelijkheid om vanaf je woonadres te starten. (op onze site kun je zien of dit weer mogelijk is!)
Heb je nog vragen of wil je starten vanaf een specifieke locatie (werk of school) neem dan contact met ons op: info@brunen.nl
Door de corona-maatregelen en extreme wachttijden voor de theorie examens bij het CBR kunnen wij momenteel geen Motor-weekopleidingen aanbieden. Wel kun je een verkorte reguliere motoropleiding volgen. Boek een Try the Bike en wij plannen de rest!
De rijopleiding
Door de Corona maatregelen van 15 December is er een beperkte capaciteit. Alle leerlingen in de periode van de lockdown, waarvan het examen niet doorgaat, worden automatisch opnieuw door ons gepland. Je ontvangt automatisch een mail en een sms. Voor alle leerlingen die voor het eerst een scooter dagopleiding willen plannen kunnen dat gewoon boeken via onze site.
Wat is er aan de hand?
Het CBR
Het CBR had voor de coronamaatregelen al een achterstand, dit is nu alleen maar verder opgelopen. Daarbovenop zijn er examinatoren die niet durven te werken.
Kortom een levensgrote uitdaging voor het CBR en de rijschoolbranches. Zodra het CBR de problemen heeft opgesloten, gaan wij weer terug naar onze gewone capaciteit voor de scooteropleiding in Enschede!
Corona maatregelen
Bij boeking van een dagopleiding of theorie-cursus krijg jij standaard van ons een document meegestuurd met alle coronamaatregelen. Deze hangen ook in de rijschool, zodat iedereen hiervan op de hoogte is.
Samen gezond!
De tussentijdse toets van het CBR kent extreme wachttijden.
Daar laten wij jou niet op wachten. Geen vertraging in jouw rijopleiding.
Toch willen wij je een zeer goede feedback geven. Ons team van toets specialisten neemt een Brünen toets af.
Hierin gaan wij niet 1,2 of 3 bijzondere verrichtingen doen zoals bij het CBR. Nee, wij nemen alle bijzondere verrichtingen en examenonderdelen door.
De examenroute wordt zelfs, na de feedback, tweemaal gereden. Vandaar dat het 3 rijlessen in beslag neemt.
In de rijlessen tot aan je rijexamen worden de laatste puntjes op de ü gezet. En heb je alsnog pech, dan staan wij garant voor onze Kwaliteit. Jij krijgt een gratis herexamen.
De CBR kosten buiten het pakket zijn:
• inhuren AVD-examinator openbare weg
€ 126,00
• administratie en spoedtoeslag AVD
examen € 23,55 (geen wachttijden!)
Totaal CBR legeskosten € 149,55
Deze moet een rijschool apart in rekening brengen zonder BTW (0%)
De CBR kosten zijn:
• inhuren AVB-examinator bijzondere
verrichtingen € 71,00
• spoedtoeslag AVB examen € 23,55
(geen wachttijden!)
Totaal CBR legeskosten € 94,55
Deze moet een rijschool apart in rekening brengen zonder BTW (0%)
Theorie-examen
De theorie is 1 van de lastigste onderdelen van de rijopleiding.
Heb jij al een theorie-examen bij ons geboekt en schaf je daarna pas een pakket aan? Geen probleem. Wij verrekenen het theorie-examen voor jou in de pakketprijs. In de pakketten zit standaard 1 theorie-examen!
Wil jij gebruik maken van de theoriecursus? Bel naar 053-4311111 en wij plannen een cursus voor jou in.
Of stuur via onderstaande link “Neem contact met mij op” een verzoek voor het theorie-examen, wij zullen z.s.m. contact opnemen voor het maken van een afspraak.
Proefles
Om een goede inschatting te maken plannen wij 2 tractorrijlessen uit het tractor pakket ter kennismaking.
Met welke tractor pakket kun jij in 1 keer je T rijbewijs halen?
Na afloop krijg je een vrijblijvend advies, je zit dus nergens aan vast! Wij willen jou goed voorbereiden om het rijexamen zo snel mogelijk te halen.
De kosten van deze 2 tractor rijlessen zitten in het pakket, mocht je dus ervoor kiezen verder te gaan dan worden de proeflessen verwerkt in het pakket.
Stuur via onderstaande link “Neem contact met mij op” een verzoek voor deze 2 tractorrijlessen, wij zullen z.s.m. contact opnemen voor het maken van een afspraak.
Zeker weten dat je slaagt?
Bij Brünen kun je onbeperkt de theoriecursus bijwonen, ook wanneer je zakt. Daarnaast geven wij gratis thematraining (bijles) ter voorbereiding en ondersteuning op je her-examen t.w.v. €15 wanneer je;
– onze High speed Theoriecursus hebt gevolgd (3 avonden of 1 dag),
– minimaal 5 uur examentraining gemaakt.
Met onze sucesvolle thema training (bijles) gaan we kijken naar de meest voorkomende fouten van je theorie examen en gaan samen met jou trainen op deze onderwerpen.
Succes gegarandeerd!
Heb je nog niet eerder op een scooter gereden? Met onze proefles halen wij alle spanning voor je weg.
Je leert direct de basisvaardigheden en hebt alle tijd tijdens de praktijkdag om de puntjes op de ü te zetten.
Let op: Je moet eerst in het bezit zijn van je theorie en 16 jaar zijn voordat je de weg op mag.
Wist jij dat 90% van onze leerlingen die de theoriecursus volgen slagen!
Een eerste autorijles (ook proefles genoemd) duurt 90 minuten. Daarbij wordt er een uur gereden onder begeleiding, de overige tijd wordt gebruikt voor het advies over jouw rij-niveau. Op basis van jouw voorkeuren kan 1 van onze rijcoaches een voorstel doen zodat jij zo snel mogelijk je rijbewijs haalt.
Let op: Het kan zijn dat u een proefles ziet van 60 minuten. De adviesbespreking vindt dan plaats op de rijschool zelf, op basis van onze samengesteld checklist zullen wij jouw ook een goed advies kunnen geven om jouw rijopleiding samen te stellen.
Lees ook de “Over ons” pagina, om meer te weten over onze lesmethode!
De CBR legeskosten zijn:
• inhuren AVB-examinator bijzondere verrichtingen € 71,00
• inhuren AVD-examinator openbare weg € 126,00
• 2x spoedtoeslag voor AVB en AVD examen € 23,55 (geen wachttijden!)
Totaal CBR legeskosten € 244,10
Deze moet een rijschool apart in rekening brengen zonder BTW
Mocht je minder rijlessen nodig hebben dan verrekenen wij jouw lesgeld!

Een aantal kosten worden door ons apart in rekening gebracht. Op de factuur staat precies omschreven welke administratie en CBR leges kosten dit zijn. Op basis van wettelijke grondslag zijn wij verplicht CBR kosten apart te factureren en zijn daarmee niet inbegrepen in de pakketprijs.
De CBR legeskosten voor het inuren van een rijexaminator, administratie, planning en spoedtoeslag, is eenmalig
€ 299,- Deze worden apart buiten het rijlespakket gefactureerd. Ook vergoeden wij 1 gratis CBR her-examen incl. legeskosten.
Geen extra wachttijden:
Ons team van planners staan dagelijks in direct contact met het CBR om ervoor te zorgen dat jouw rijopleiding en rijexamen goed zal verlopen.
Direct jouw examendatum vastleggen?
Hiervoor dien je zelf bij het CBR de gezondheidsverklaring en machtiging te zijn regelen, anders kunnen wij geen examen vastleggen.
Mocht het de eerste keer niet lukken. Geen zorgen! Met dit pakket mag je een gratis herexamen doen t.w.v. €311,10
Naast het rijexamen heb je natuurlijk ook rijlessen nodig om de puntjes op de Ü te zetten en het niveau vast te houden.
Wij hebben de kortste examen wachttijden van Nederland, dat scheelt lessen en dat merk je onderaan de streep!
Bijzondere verrichtingen
Wij weten als geen ander hoe vervelend fileparkeren, U bochtjes maken, steken en andere bijzondere verrichtingen kunnen zijn. Daarom hebben wij ons rijlespakket hierop afgestemd. Onze ervaren rijcoaches begeleiden jou tot een topatleet in het verkeer. Na deze dagdeeltraining heb jij als geen ander de bijzondere verrichtingen onder de knie!
Snelwegtraining
Jij krijgt, tijdens deze individuele snelwegrit van 3 lesuren, te maken met verkeerssituaties die een cruciaal onderdeel vormen van de rijbevoegdheid en -ervaring. Hierbij kun je denken aan intensieve rijstrookwisselingen, in- en uitvoegstroken en de P-plaatsen langs de snelweg en verschillende snelheden. Alles wat je extra nodig hebt om, in Nederland en daarbuiten, nergens voor verrassende verkeerssituaties te komen.
Coronamaatregelen
Vanwege de coronamaatregelen is het niet meer mogelijk om met 2 leerlingen een duo Arhemrit te volgen. Zodra dit weer kan zal de Arnhemrit weer mogelijk zijn.