Gepubliceerd op: Dinsdag 28 januari 2020 in Blog Rijcoach Andre
Eens in de zoveel tijd hoor je een leuk verhaal over een ex leerling die na het slagen iets moois of bijzonders is gaan doen. Zo hoorde ik van mijn collega Rijcoach Jan Drenthen, dat een ex leerling van hem is geëmigreerd naar Australië. Ze moet daar links rijden, wij waren benieuwd naar haar verhaal en hebben contact met Mathilde opgenomen. Hieronder lees je meer over haar ervaringen.
Ik ben Mathilde regelmatig tegengekomen op de rijschool in de tijd dat ze bij ons leste. Ze was een opvallende verschijning door haar kledingstijl en bijzondere uitstraling. Ook bijzonder aan haar was dat ze als jong mens fan van The Beatles was.
Ik heb Mathilde ervaren als een bijzonder mens. Ze komt ze ook voor in onze key visuals ( dat is een duur marketing woord voor herkenbare foto’s ) die we op onze website gebruiken.
Ze was een zeer gedreven leerling en het is haar dan ook in één keer gelukt om te slagen voor haar rijexamen. Ze was toen pas zeventien en mocht alleen nog maar rijden onder begeleiding van iemand met een begeleiderspas. Niet lang daarna werd ze 18 en kon ze gaan en staan waar ze wilde zonder dat er een begeleider mee moest. Af en toe stuurt ze nog wel eens een appje naar Jan om te vertellen hoe het met haar gaat.
Zo Appte ze laatst aan Jan dat ze inmiddels geëmigreerd is naar Australië om daar aan de slag te gaan als au pair.
Mathilde vertelt;
‘Hey Jan! Je gelooft het nooit maar inmiddels werk ik nu al zo’n zeven maanden lang als au pair in Australië. Onwijs leuk! En ik wilde je even laten weten hoe het autorijden en het leven er hier aan toegaat.
Ik pas op de kinderen en breng ze elke dag naar school en sport en haal ze ook weer op. Zoals je vast wel weet rijden ze hier links en wat was dat wennen zeg. De auto van het gezin is een automaat. Ik heb bij jou gelest in een schakelauto. Ik had nog nooit eerder in een automaat gereden maar ik heb het inmiddels gelukkig prima onder controle. Ik merk wel nog dat ik soms op parkeerplaatsen de neiging heb om rechts te rijden en dat ik vaak rechts in de spiegel kijk wat natuurlijk niet bepaald veel nut heeft hahahaha!
Ik ben er inmiddels al wel redelijk aan gewend om links te rijden, dus ik ben benieuwd hoe het straks wordt als ik weer terug in Nederland kom om dan weer rechts te rijden!
Verder is het leven hier heel fijn. De natuur is mooi, de mensen zijn aardig en het eten is heerlijk!
Kortom ik heb het enorm naar m’n zin en wanneer ik terug in Nederland ben kom ik langs op de rijschool voor een kop thee!’
Groetjes van Mathilde!
Wat fijn om te horen dat iemand zich in het buitenland ook goed red met haar hier behaalde rijbewijs. Ik ben trots op mijn collega Jan Drenthen dat hij mooie verbindingen maakt met zijn leerlingen waardoor hij af en toe nog een appje van ze krijgt.
( je kunt dus als je 16.5 jaar bent, beginnen met rijlessen en examen doen vanaf 17 jaar. Daarna mag je onder begeleiding deelnemen aan het verkeer ) Daarna mag je onder begeleiding deelnemen aan het verkeer.
Op deze site vind je meer informatie www.2todrive.nl
Succes!
Andre Froeling
Rijcoach bij Verkeerscollege Brünen
Brünen. Driving is about Ü
SNEL JOUW THEORIE HALEN?
Plan eerst online je Scooter theorie examen bij het CBR.Je mag met 15,5 jaar theorie examen doen.
Wij bieden 3 mogelijkheden om je voor te bereiden op jouw theorie-examen:
(1) Zelfstudie
Leer jij liever thuis? bestel via onze webshop de online zelfstudie Brunen High-speed theorie + theorieboek Am.Je mag natuurlijk ook langskomen op de rijschool, Kuipersdijk 230 te Enschede, hier hebben we alles op voorraad.
(2) Klassikale studie in 1 dag (cursus + examentraining) Je mag de cursus onbeperkt volgen. Plan online een cursus
(3) Prive les
Heb je moeite met bepaalde onderdelen van het theorie examen. Vraag dan naar onze prive les. Kosten € 35,00
Inhoud Scooterpakket in 1 dag
-Rijlessen
-Les scooter
-Leen Helm, kleding en handschoenen
-CBR praktijkexamen
Kosten: 295,00
Wanneer?
Op je 16e verjaardag mag je afrijden voor het scooterpraktijkexamen.
In 1 dag
Bij ons zijn scooterrijles en het examen op 1 dag! Je begint ’s morgens of ‘s middags met scooterrijles en je doet gelijk rijexamen.
Waar?
De scooterrijles is te volgen in:
– Enschede: Kuipersdijk 230 (rijschool)
– Almelo: Twentepoort West 34 (Erison motoren)
Proefles scooter?
Heb je nog op een scooter gereden,dan adviseren wij om eerst een ‘Proefles scooter’ te plannen! Je leert de basisvaardigheden zoals gas geven, remmen, en sturen om daarmee de dagopleiding succevol te starten.
Wat gaan we oefenen tijdens je opleiding;
- Controlevragen kentekenbewijs auto en aanhanger
- Aan- en afkoppelen
- Je beheersing van de auto en aanhangwagen.
- Rijden op kruispunten en rotondes.
- Of je goed voorrang verleent.
- In- en uitvoegen.
- Je kijkgedrag en techniek.
- Inhalen.
- Bijzondere verrichtingen.
- Jouw opleiding wordt afgesloten met een rijexamen
Duo dagopleiding in Enschede
De geplande dagopleiding is in duo. Je kunt de dagopleiding samen plannen met je partner, vriend(in), kennis of collega. Deze duorijlessen zijn effectief en voordelig!
Belangrijk! wat te doen;
Je hebt een DigiD nodig om via Mijn CBR een Machtiging (rijschoolcode: 1887u1) en Gezondheidsverklaring in te vullen om een dagopleiding te plannen en je rijexamen bij het CBR vast te leggen.
Duo dagopleiding in Almelo
De geplande dagopleiding is in duo. Je kunt de dagopleiding samen plannen met je partner, vriend(in), kennis of collega. Deze duorijlessen zijn effectief en voordelig!
Wat te doen:
Je hebt een DigiD nodig om via Mijn CBR een Machtiging (rijschoolcode: 1887u1) en Gezondheidsverklaring in te vullen om een dagopleiding te plannen
Halve dag opleiding (solo)
Heb je enig ervaring met een aanhanger of weinig tijd voor een dagopleiding?
Dan kun je de halve dag opleiding met rijexamen plannen.
Belangrijk om je rijexamen vast te leggen:
Je hebt een DigiD nodig om via Mijn CBR een Machtiging (rijschoolcode: 1887u1) en Gezondheidsverklaring in te vullen en om jouw rijexamen door ons te laten vastleggen bij het CBR.
Gemiddeld pakket
Na de Try the Bike kan het advies zijn dat jij een gemiddelde leerling bent en met 38 rijlessen je motorrijbewijs kunt behalen.
Vaak wordt dit pakket geadviseerd aan motor leerlingen die geen motorervaring hebben en niet vallen in het talentpakket!
Wij plannen eerst je AVB examen en zodra je geslaagd bent gaan wij het AVD examen plannen.
Zorg dat je wel in het bezit bent van een geldig motortheorie, de rijschool machtigt en een gezondheidsverklaring hebt geregeld bij het CBR.
Talent pakket
Na de Try the Bike kan het advies zijn dat jij aanleg hebt en met 30 rijlessen je motorrijbewijs kunt behalen.
Vaak wordt dit pakket geadviseerd aan motor leerlingen die ervaring hebben met motorrijden (veel auto ervaring,motorcross of brommer ervaring)!
Wij plannen direct je AVB examen en AVD examen. Tip! Zorg dat je wel in het bezit bent van een geldig motortheorie en een gezondheidsverklaring hebt geregeld bij het CBR.
Talent plus pakket
Na de Try the Bike kan het advies zijn dat jij het motorrijden al beheerst en slechts 20 rijlessen je motorrijbewijs kunt behalen.
Vaak wordt dit pakket geadviseerd aan motor leerlingen die elders zijn gestart met hun motorrijopleiding en voor ons kiezen!
Wij plannen direct je AVB examen en AVD examen. Tip! Zorg dat je wel in het bezit bent van een geldig motortheorie, de rijschool machtigt en een gezondheidsverklaring hebt geregeld bij het CBR.
Voorbeeld bij Talent pakket:
Je krijgt dan 30 motorrijlessen
Bij een Talent pakket plannen we als volgt:
In Deurningen plannen we 3 dagdelen AVB op ons oefenterrein en 15 losse AVD rijlessen op de openbare weg.
In Enschede en Almelo plannen we standaard het aantal benodigde rijlessen voor AVB en AVD gedeelte
Je hebt bij elk pakket standaard de geld terug garantie!
Extra info
Jouw veiligheid:
- jonge lesmotoren
- veiligheidsbeugels
- opzittende verzekering
- KNMV/KGI opgeleide motorinstructeurs
- begeleiding op volgmotor door instructeur
Termijn betaling:
De betaling van het pakket zal door ons in twee gedeeltes worden gefactureerd (afhankelijk van je AVB en AVD planning).
Inhoud van de blokken:
Snelweg blok (€ 150,00)
– Rijlesblok van 3 aaneengelosten
rijlessen intensieve snelwegtraining
– Extra aandacht voor Navigatie/ADAS
– jij en de rijcoach = 100% aandacht!
Toets blok (€ 175,00)
de Brunen toets
– 3 rijlessen examentraining
– toetsen van alle rijexamen onderdelen
– je krijgt goede feedback
– de route wordt nogmaals gereden
– verbeterpunten krijgen extra aandacht
– 100% kwaliteit
– incl. administratie/reserveringskosten
Examen blok (€ 275,00)
– legeskosten + inhuren CBR examinator
– begeleiding rijexamen met jouw rijcoach
– lesvoertuig
– kortste wachttijd bij het CBR
Met het Examen blok zal jouw rijcoach jouw begeleiden met de lesauto voor, tijdens en na je rijexamen.
In deze kosten van het examenblok zitten alle kosten voor het inhuren van de CBR examinator, administratie, de leges en dienstverleningskosten.
Door de Corona risico’s kiezen wij ervoor om tijdelijk met 1 leerling in de lesauto rijles te geven. Jouw rijles start, gedurende deze periode, vanaf vaste opstapplaatsen. Dit zijn voornamelijk stations in de regio of vanaf onze rijschool locatie! Voordeel is dat we direct effectief aan de slag gaan in de juiste leeromgeving en geen lestijd verliezen met halen en brengen! Zodra de risico’s en maatregelen worden versoepelt bieden wij ook weer de mogelijkheid om vanaf je woonadres te starten. (op onze site kun je zien of dit weer mogelijk is!)
Heb je nog vragen of wil je starten vanaf een specifieke locatie (werk of school) neem dan contact met ons op: info@brunen.nl
Door de corona-maatregelen en extreme wachttijden voor de theorie examens bij het CBR kunnen wij momenteel geen Motor-weekopleidingen aanbieden. Wel kun je een verkorte reguliere motoropleiding volgen. Boek een Try the Bike en wij plannen de rest!
En dan is het zover! Je mag rijexamen doen. Jouw rijcoach haalt je thuis op.Samen rijden jullie met jouw eigen vaste lesvoertuigen naar het CBR.
Via deze link krijg je alle informatie over jouw rijexamen.
Voor vragen of extra info kun jij altijd jouw rijcoach vragen of je kunt ons team op kantoor vragen. Wij helpen je graag!
In de rijopleiding willen wij een duidelijke feedback geven. Ons team van toets specialisten neemt een Brünen toets af.
Ook ga jij jezelf beoordelen. Hierdoor zul je meer inzicht en bewust worden van de onderdelen die goed gaan en specfieke aandachtspunten voor de vervolglessen.
Tijdens de toets gaan wij niet 1,2 of 3 bijzondere verrichtingen doen zoals bij het CBR. Nee, wij nemen alle bijzondere verrichtingen en examenonderdelen door.
De examenroute wordt zelfs, na de feedback, tweemaal gereden. Vandaar dat het 3 rijlessen in beslag neemt.
In de rijlessen tot aan je rijexamen worden de laatste puntjes op de ü gezet. En heb je alsnog pech, dan staan wij garant voor onze Kwaliteit.
Jij krijgt standaard in onze rijlespakketten een gratis herexamen t.w.v. ons normaal tarief van € 275,00 voor een rijexamen.
De CBR kosten buiten het pakket zijn:
• inhuren AVD-examinator openbare weg
€ 129,50 (0% btw)
• administratie en spoedtoeslag AVD
examen € 24,25 (21% btw)
Totale kosten € 153,75
De CBR kosten zullen we apart vermelden en in rekening brengen zonder BTW (0%)
De CBR kosten buiten het pakket zijn:
• inhuren AVB-examinator bijzondere
verrichtingen € 73,00 (0% btw)
• administratie en dienstverleningskosten AVB examen € 24,25 (21% btw)
Totaal CBR legeskosten € 97,25
De CBR kosten zullen we apart vermelden en in rekening brengen zonder BTW (0%)
Theorie-examen
De theorie is 1 van de lastigste onderdelen van de rijopleiding.
Heb jij al een theorie-examen bij ons geboekt en schaf je daarna pas een pakket aan? Geen probleem. Wij verrekenen het theorie-examen voor jou in de pakketprijs. In de pakketten zit standaard 1 theorie-examen!
Wil jij gebruik maken van de theoriecursus? Bel naar 053-4311111 en wij plannen een cursus voor jou in.
Of stuur via onderstaande link “Neem contact met mij op” een verzoek voor het theorie-examen, wij zullen z.s.m. contact opnemen voor het maken van een afspraak.
Proefles
Om een goede inschatting te maken plannen wij 2 tractorrijlessen uit het tractor pakket ter kennismaking.
Met welke tractor pakket kun jij in 1 keer je T rijbewijs halen?
Na afloop krijg je een vrijblijvend advies, je zit dus nergens aan vast! Wij willen jou goed voorbereiden om het rijexamen zo snel mogelijk te halen.
De kosten van deze 2 tractor rijlessen zitten in het pakket, mocht je dus ervoor kiezen verder te gaan dan worden de proeflessen verwerkt in het pakket.
Stuur via onderstaande link “Neem contact met mij op” een verzoek voor deze 2 tractorrijlessen, wij zullen z.s.m. contact opnemen voor het maken van een afspraak.
Zeker weten dat je slaagt?
Bij Brünen kun je onbeperkt de theoriecursus bijwonen, ook wanneer je zakt. Daarnaast geven wij gratis thematraining (bijles) ter voorbereiding en ondersteuning op je her-examen t.w.v. €15 wanneer je;
– onze High speed Theoriecursus hebt gevolgd (3 avonden of 1 dag),
– minimaal 5 uur examentraining gemaakt.
Met onze sucesvolle thema training (bijles) gaan we kijken naar de meest voorkomende fouten van je theorie examen en gaan samen met jou trainen op deze onderwerpen.
Succes gegarandeerd!
Heb je nog niet eerder op een scooter gereden? Met onze proefles halen wij alle spanning voor je weg.
Je leert direct de basisvaardigheden en hebt alle tijd tijdens de praktijkdag om de puntjes op de ü te zetten.
Let op: Je moet eerst in het bezit zijn van je theorie en 16 jaar zijn voordat je de weg op mag.
Wist jij dat 90% van onze leerlingen die de theoriecursus volgen slagen!
Een eerste autorijles (ook proefles genoemd) duurt 90 minuten. Daarbij wordt er een uur gereden onder begeleiding, de overige tijd wordt gebruikt voor het advies over jouw rij-niveau. Op basis van jouw voorkeuren kan 1 van onze rijcoaches een voorstel doen zodat jij zo snel mogelijk je rijbewijs haalt.
Let op: Het kan zijn dat u een proefles ziet van 60 minuten. De adviesbespreking vindt dan plaats op de rijschool zelf, op basis van onze samengesteld checklist zullen wij jouw ook een goed advies kunnen geven om jouw rijopleiding samen te stellen.
Lees ook de “Over ons” pagina, om meer te weten over onze lesmethode!
De CBR legeskosten voor het definitief vastleggen van jouw rijexamen zijn:
• inhuren CBR rij examinator € 125,75
• + administratie en dienstverleningskosten € 24,25
Totaal kosten € 150,00
Deze kosten worden door ons buiten de spoedopleiding apart in rekening gebracht.
De CBR legeskosten zijn:
• inhuren AVB-examinator bijzondere verrichtingen € 73,00 (0% btw)
• inhuren AVD-examinator openbare weg € 129,50 (0 %btw)
De rijschool kosten zijn:
• 2x administratie- en dienstverleningskosten voor het reserveren en vastleggen van jouw AVB en AVD examen € 24,25 ( 21% btw)
Totaal kosten € 251,00
Deze kosten worden apart gefactureerd buiten het pakket.
Mocht je minder rijlessen nodig hebben dan verrekenen wij jouw lesgeld!

Een aantal kosten worden door ons apart, buiten het rijlespakket, in rekening gebracht. Op deze factuur staat precies omschreven welke kosten dit zijn.
Op basis van wettelijke grondslag worden de CBR kosten apart op de factuur vermeld tegen 0% BTW. De overige kosten worden vermeld tegen 21%
Deze eenmalige kosten van € 325,- bestaat uit o.a. de CBR legeskosten voor het inhuren van een rijexaminator en de kosten voor de Brunen toets beoordelaar, administratie en overige dienstverleningskosten.
Garantie:
Wij vergoeden 1 gratis CBR rijexamen incl. CBR legeskosten, lesauto + begeleiding, administratie en overige dienstverleningskosten (t.w.v. € 275,00) als jij de 1ste keer zakt.
Extra ondersteuning:
Ons team van planners zal ervoor zorgen dat jij ons; op tijd gaat machtigen, de gezondheidsverklaring gaat indienen en jou ondersteunen bij het behalen van je theorie-examen.
Kortste wachttijden:
Ons team van planners staan dagelijks in direct contact met het CBR om ervoor te zorgen dat jouw rijopleiding en rijexamen goed zal verlopen.
Direct jouw examendatum vastleggen?
Hiervoor dien je zelf bij het CBR de gezondheidsverklaring en machtiging
(rijschoolcode:1887U1) te zijn regelen, anders kunnen wij geen examen vastleggen.
Mocht het de eerste keer niet lukken. Geen zorgen! Met dit pakket mag je een gratis herexamen doen t.w.v. ons rij-examentarief van €275,00
Naast het rijexamen heb je natuurlijk ook rijlessen nodig om de puntjes op de Ü te zetten en het niveau vast te houden.
Wij hebben de kortste examen wachttijden, dat scheelt lessen en dat merk je onderaan de streep!
Bijzondere verrichtingen
Wij weten als geen ander hoe vervelend fileparkeren, U bochtjes maken, steken en andere bijzondere verrichtingen kunnen zijn. Daarom hebben wij ons rijlespakket hierop afgestemd. Onze ervaren rijcoaches begeleiden jou tot een topatleet in het verkeer. Na deze dagdeeltraining heb jij als geen ander de bijzondere verrichtingen onder de knie!
Snelwegtraining
Jij krijgt, tijdens deze individuele snelwegrit van 3 lesuren, te maken met verkeerssituaties die een cruciaal onderdeel vormen van de rijbevoegdheid en -ervaring. Hierbij kun je denken aan intensieve rijstrookwisselingen, in- en uitvoegstroken en de P-plaatsen langs de snelweg en verschillende snelheden. Alles wat je extra nodig hebt om, in Nederland en daarbuiten, nergens voor verrassende verkeerssituaties te komen.